Nacházíte se:

Merlo

Společnost Merlo by založena v 1964. Původně působila v oblasti stavebnictví jakožto výrobce strojů typu sklápěcí nákladní automobily nebo samonakládací domíchávače betonu.

První teleskopický nakladač byl vyroben v roce 1981, převratným rokem pro teleskopické nakladače, jak je známe nyní, se však stal rok 1987, kdy byl uveden do výroby model s bočně uloženým motorem.

Toto provedení, vyvinuté a patentované společností Merlo, se záhy stalo standardem i pro ostatní výrobce. Boční uložení motoru s sebou přineslo snížené těžiště a tak výjimečný výhled všemi směry, že byla nová řada strojů pojmenována "Panoramic". Tato řada se brzy stala synonymem inovativního, všestranného, dobře ovladatelné, výkonného a bezpečného teleskopického nakladače. Právě tyto výjimečné vlastnosti přinesly značce Merlo úspěch na celosvětové úrovni. Produktová řada se nadále rozšiřovala a byla obohacena o nové modely určené pro zemědělství, které v současnosti představuje více než 60 % obratu společnosti.

Celkově výrobní škála zahrnuje padesát modelů prodávaných ve více než 60 zemích, přes 7 poboček a více než 600 nezávislých prodejců. S 90 % veškerých komponentů vyráběnými v rámci vlastní skupiny představuje společnost Merlo jednoho z nejvíce industrializovaných výrobců. Veškerá výroba je soustředěna poblíže města Cuneo (Piedmont, Itálie) a rozkládá se na ploše 230 000 m2.

  • Merlo
Máte dotaz? Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.